XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14.07.2024 r.

1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskim przeżywaniu wolnego czasu.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszach św. o godz. 17.45.

2. W liturgii Kościoła wspominamy : w poniedziałek św. Bonawentury,we wtorek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

3. 27 lipca / sobota / we wspomnienie liturgiczne św. Anny zostanie odprawiona Msza św. o godz. 16.00 w Dębogórzu przy Szkole Podstawowej w intencji mieszkańców. Po Mszy św. zapraszamy na festyn koło Domu kaszubskiego. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Dębogórza za ofiar złożone z tej okazji.

4. W niedzielę 28 lipca po Mszach św. poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Ofiary składane podczas poświęcenia, zostaną przeznaczone na zakup pojazdu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji pomocy misjom.

5. W piątek 26 lipca o godz. 6.00 wyruszy z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni XXXIX Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału i modlitewnego wsparcia pątników.

6. W piątek od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

7. W sobotę 20 lipca o godz. 8.00 wyruszamy autokarem na pielgrzymkę do Sianowa.

8. W biurze parafialnym przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Krakowa – Łagiewnik i okolic. Termin wyjazdu: 21 – 22 września . Zapisy do 30 sierpnia. Decyduje kolejność zgłoszeń.

10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego.

11 Prosimy o pomoc w przygotowaniu jubileuszu XXV lecia ustanowienia naszej Parafii.

12. Biuro parafialne czynne w środy i czwartki od godz. 18.15 do 18.45.

13. W sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.

14. Dziękujemy Paniom i Panom z Pogórza za sprzątnięcie kościoła, za kwiaty , pomoc

i ofiar na budowę kościoła. Bóg zapłać.

15. Życzymy błogosławionej niedzieli i miłego wypoczynku.

P R O Ś B A

Zwracamy się z prośbą o udostępnienie starych zdjęć, jeżeli takie mamy z lat przedwojennych i powojennych do 1990 r. przedstawiających obiekty sakralne naszej parafii / kościół i plebanię  /, a także wydarzenia religijne i patriotyczne z tego okresu. Chcemy te zdjęcia za zgodą przekazującego zamieścić na stronie internetowej parafii, jako wspomnienie z historii i ocalić od zapomnienia.

Z podziękowaniem

Ks. Proboszcz