Niedziela Słowa Bożego

„Słowo Boże niesie zbawienie”. 26 stycznia –

26 stycznia będziemy przeżywać III niedziele zwykłą w ciągu roku liturgicznym. Będzie to niedziela  pierwsza Niedziela Słowa Bożego
„Ustanawiam zatem III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Ta Niedziela Słowa Bożego staje się odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności” – czytamy w dokumencie Ojca Świętego.
A więc zachęcamy, aby w tę niedziele, otworzyć chociaż na chwilę Pismo Święte i przeczytać, krótki fragment.

Poniżej link na stronę Konferencji Episkopatu

https://episkopat.pl/slowo-boze-niesie-zbawienie-26-stycznia-pierwsza-niedziela-slowa-bozego/

fot.MKrauze. www.parafia.kosakowo.com

Wykonanie: Crenet.pl oraz Nautil.pl log