Nabożeństwo Prawosławne

W Poniedziałek 25 kwietnia w Parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Kosakowie miało miejsce nabożeństwo prawosławne, odprawione dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Na terenie Parafii znajduję się ponad 70 uchodźców, z czego większość z nich przebywa w Restauracji Kaszubskiej w Kosakowie. Liturgii przewodniczył zaproszony prawosławny duchowny  ks. kmdr Daniel Popowicz, proboszcz wojskowej parafii pw. Św. Jerzego w Gdańsku.

Po nabożeństwie każdy z ukraińskich gości otrzymał ufundowane przez parafian „słodkie paczki” z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Od pierwszego dnia wojny (24.02) nasza Parafia niesie pomoc potrzebującym uchodźcom jak i walczącym żołnierzom ukraińskim. Parafianie wykazują się ogromnym aktem miłości i życzliwości, a zwłaszcza było to widać w Wielką Sobotę, kiedy to odbywała się zbiórka słodyczy dla potrzebujących.

Dzisiejsze nabożeństwo było szczególne dla osób wierzących ze wschodu z uwagi na Poniedziałek Wielkanocny w kościele prawosławnym. Odbyta liturgia była wyrazem jedności chrześcijan i ekumenicznych działań na terenie kosakowskiej parafii i Archidiecezji Gdańskiej.

Link do zdjęć

Ceremoniarz Jakub Krauze