Ogłoszenia/Kolędy

UROCZYSTOŚĆ  ODPUSTOWA

ŚW.  ANTONIEGO

17.06.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Odpust Parafialny św. Antoniego Padewskiego. Uroczysta Suma z procesją eucharystyczną o godz. 00, której będzie przewodniczył Ks. Wojciech Łapczyński Misjonarz z Zambii. Tradycyjnie po Mszach św. rozprowadzamy „ bułeczki „ św. Antoniego. Zapraszamy do ogrodu koło plebanii na ciasto, kawę i do udziału w loterii fantowej    „ każdy los wygrywa „ – główna wygrana      r o w e r. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na Misje św.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszach św. o godz. 17. 45.
  3. Nabożeństwo czerwcowe odprawiane są we wtorki i piątki po Mszy św. o godz.17. 45, a w niedzielę o godz. 16.30.
  4. Przed kościołem można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.
  5. W piątek o 17.45 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Dębogórzu, a o godz. 18.30 Mszą św. dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich. Od godz. 17.00 okazja do spowiedź św.
  6. Młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowani zapraszamy w czwartek na godzinę 19.00 na spotkanie przy ognisku koło plebanii.
  1. W liturgii Kościoła wspominamy w czwartek św. Alojzego Gonzagę, a w niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  1. Na Mszach św. modlimy się o deszcz śpiewając suplikacje.
  2. Pragniemy podziękować Paniom z Dębogórza za sprzątnięcie kościoła. Mieszkańcom Kosakowa za ofiary złożone na Mszę św. odpustową, Panu Piotrowi Narbut za pomoc w pracach przy kościele, Panu Tomaszowi   Skiba za tapicerkę na klęcznikach. Wszystkim za ofiary, dary na stół do plebanii serdeczne Bóg zapłać.
  3. Parafianom i przybyłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz miłego święta.

MSZE  ŚWIĘTA  ŻAŁOBNE

ZA  ZMARŁEGO  TRAGICZNIE

+ Księdza Bogdana Pulczyńskiego

Poniedziałek  godz. 19.00

Wtorek godz. 18.30

Środa godz. 18.30

Po Mszach świętych zostanie odmówiony różaniec za zmarłego Księdza Bogdana

CZWARTEK  godz. 16.00

Msza św. św. żałobna pod przewodnictwem  J. E. Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki z kapłanami Dekanatu Gdynia Oksywie

Godz. 18.00 pożegnanie i przewiezienie trumny do rodzinnej Parafii pw. św. Michała Archanioła w Starzynie

Godz. 21.00 Msza św. w kościele parafialnym

PIĄTEK  godz. 10.00

Msza święta pogrzebowa w Parafii rodzinnej w Starzynie pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego

PROŚBA

Najbliższa rodzina śp. Ks. Bogdana Pulczyńskiego zwraca się z prośbą, i z pewnością śp. Ks. Bogdan życzyłby sobie, aby na Mszy św. pożegnalnej w Parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie w czwartek o godz. 16.00 i w piątek na Mszy św. pogrzebowej w parafii rodzinnej pw. św. Michała Archanioła w Starzynie zamiast wieńców i kwiatów,  złożyć symboliczną białą różę, a ofiary zebrane w czasie Uroczystości żałobnych zostaną przekazane na Gdańskie Seminarium Duchowne i Caritas.

Wykonanie: Crenet.pl oraz Nautil.pl log