Ogłoszenia/Kolędy

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  PALMOWA

05.04.2020 r.

D R O D Z Y  W I E R N I  !

 W związku z decyzją Rządu związaną

z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce

 LICZBA  UCZESTNIKÓW  MSZY ŚW.

NIE  MOŻE  PRZEKRACZAĆ  5  OSÓB

 Wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Dlatego we Mszach św. w pierwszej kolejności uczestniczą osoby zamawiające intencje danej Mszy świętej

Te same normy odnoszą się do Mszy św.  pogrzebowej.

Prosimy o skorzystanie z dyspensy

Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego i modlitwę w domach, biorąc udział w Mszy św. transmitowanej w telewizji, radiu, czy internecie.

Ks. Proboszcz       

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  PALMOWA

05.04.2020 r.

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wieki Tydzień, którego punktem kulminacyjnym będzie Triduum Paschalne.
 2. Z uwagi na epidemię: liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty odbędzie się bez udziału wiernych.
 3. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Obrzędu poświęcenia pokarmów może dokonać głowa rodziny podczas śniadania wielkanocnego. Dostępny jest on na stronie internetowej parafii.
 4. W poranek wielkanocny nie odbędzie się procesja rezurekcyjna. Przed Mszą o godz.6 00 kapłan z progu kościoła uroczyście pobłogosławi Najświętszym Sakramentem całą parafię. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00, 7.45, 9.45, 11.00, 12.30 i 17.00 z zachowaniem przepisów obowiązujących w tym dniu, co do ilości wiernych na Mszach św.
 5. Nadal obowiązuje aż do odwołania dyspensa Księdza Arcybiskupa od udziału w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. , liturgii Triduum Paschalnego poprzez transmisje telewizyjne i radiowe. Nie zapominajmy jednak o wspólnej modlitwie różańcowej, odprawieniu Drogi krzyżowej, śpiewaniu Gorzkich żali, czytaniu opisu Męki Pańskiej, a w Wielki Piątek adoracji Krzyża w domach rodzinnych.
 6. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post.
 7. W kościele nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek w Ciemnicy, adoracja przy Grobie Pana Jezusa w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 18.00 z zachowaniem przepisów – 5 osób jednocześnie w kościele.
 8. Okazja do sakramentu pokuty w ciągu tygodnia na Mszach św. Z uwagi na epidemię spowiedź wielkanocną można odprawić do 7 czerwca.
 9. Nie będzie odwiedzin chorych, tylko w koniecznych sytuacjach na zamówienie telefoniczne.
 10. Ponawiamy apel, aby bez potrzeby nie wychodzić z domu.
 11. Wolne są intencje Mszy św. Można je zamawiać telefonicznie.
 12. Biuro parafialne jest nieczynne. Kontakt tylko telefoniczny.
 13. Trwają prace w kościele przy kładzeniu boazerii sufitowej. Efekty można zobaczyć na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszej świątyni i prosimy mimo trudności o ofiary na budowę kościoła i utrzymanie parafii, przesłane na numer konta :    69 8351 0003 0017 4554 3000 0030.
 14. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia wierzą i ufając Opatrzności Bożej.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH  PRZED POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Liturgia domowa

Przed rozpoczęciem można zapalić świecę, symbol Chrystusa zmartwychwstałego. Następnie ojciec rodziny, matka lub ktoś z domowników rozpoczyna modlitwę znakiem krzyża: 

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wszyscy odpowiadają: Amen.

 Prowadzący modlitwę mówi:

Gromadzimy się dzisiaj w naszej rodzinie, aby świętować pamiątkę Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa. On jako Zwycięzca powstał z grobu, aby również nam ofiarować pokój i nadzieję.

Następnie ktoś z domowników odczytuje tekst Pisma Świętego (Mk 16,1-7).

Z Ewangelii według świętego Marka.

Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. Wczesnym rankiem, w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. Gdy spojrzały, zauważyły, że kamień był odsunięty. Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca, siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się. Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. Lecz idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: „Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział”».

 Po odczytaniu tekstu Ewangelii prowadzący modlitwę mówi:

Chrystus zmartwychwstał i żyje między nami. Dał nam moc, abyśmy się stali dziećmi Bożymi, dlatego ośmielamy się mówić:

Wszyscy: Ojcze nasz…

 Prowadzący modlitwę mówi dalej:

Ogarnijmy także modlitwą i sercem wszystkich naszych krewnych i przyjaciół. Módlmy się szczególnie o zdrowie dla całej naszej rodziny i o ustanie epidemii, prośmy za chorych, za lekarzy i cały personel medyczny oraz za wszystkie służby. Błagajmy za samotnych, opuszczonych i przygnębionych, aby Zmartwychwstały Pan otworzył ich serca na nadzieję. Ogarnijmy modlitwą cały świat i prośmy zwracając się do Maryi:

Wszyscy: Zdrowaś Maryjo…

 Prowadzący modlitwę: Pomódlmy się także za zmarłych. Wieczny odpoczynek, racz imdać, Panie…

 MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

Prowadzący modlitwę mówi:

Módlmy się.

Wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba i zasiadłeś z nimi do stołu. Bądź z nami, kiedy  z wdzięcznością będziemy spożywać te dary: chleb przypominający „chleb żywy, który zstąpił z nieba” i dający życie światu; mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i potraw, jakie Ty spożyłeś z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy; jajka, znak nowego życia i naszego odrodzenia w chrzcie świętym. Pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami i dojść do wiecznej uczty w domu Ojca. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 Potem każdy z domowników może wypowiedzieć życzenia świąteczne.

 Na zakończenie posiłku można wspólnie odmówić modlitwę: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…

 Można także zaśpiewać wielkanocną pieśń, np. Zwycięzca śmierci…

 

              PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

 • Planowanie i organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz wytycznych władz państwowych i kościelnych.
 • Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi). Wydaje się zatem zasadnym, aby z wszelkimi decyzjami w tej kwestii poczekać do powrotu dzieci do szkół.
 • Przestrzegamy przed pochopnym wyznaczaniem kolejnych terminów uroczystości, które na skutek nieprzewidywalnego rozwoju pandemii mogą stać się nieaktualne.
 • Sytuacja jest nadzwyczajna, stąd wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości a zarazem gotowości na każdy scenariusz.

 

TRANSMISJE  MSZY  ŚWIĘTYCH

 NIEDZIELE

  7:00  TVP 1  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

  7:00  Radio Plus Bazylika św. Brygidy

  9:00  Polskie Radio / Program I / i Radio Maryja Bazylika Św. Krzyża Warszawa

  9:30  Telewizja TRWAM z Jasnej Góry

12:00  Radio Gdańsk kościół św. Elżbiety w Gdańsku dla marynarzy i rybaków

13:00  TVP  POLONIA

 

NABOŻEŃSTWA  W  RADIO  MARYJA

CODZIENNIE

  6:30 Różaniec

  7:00  MSZA  ŚWIĘTA 

12:00  ANIOŁ  PAŃSKI

12.30  Różaniec

15:00  Koronka do Miłosierdzia Bożego

20:20  Różaniec

21:00  Apel z Jasnej Góry

 ŚRODA

18:00  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

PIĄTEK

15:00 / Po Koronce do Miłosierdzia Bożego /  Droga krzyżowa

NIEDZIELA

17:00  Telewizja TRWAM  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

 

Wykonanie: Crenet.pl oraz Nautil.pl log