OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA  ZWYKŁA

25.07.2021 r.

1. Trwają wakacje. Wypoczywając pamiętajmy o codziennej  modlitwie i    niedzielnej Eucharystii.
  2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach. Przed kościołami zbierane są do puszek dobrowolne ofiary na rzecz potrzebujących.
  3. W dzisiejszą niedzielę w kościołach stacyjnych obchodzony jest odpust ku czci św. Jakuba Apostoła.
  4. W poniedziałek 26 lipca o godz. 19.00 Msza św. w Dębogórzu przy Szkole Podstawowej z okazji wspomnienia św. Anny – Patronki Dębogórza. Podziękowania za ofiary złożone z tej okazji.
  5. Dziś po Mszach św. poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary składane w czasie poświęcenia przeznaczone będą na zakup samochodu dla misjonarzy, w ramach ogólnopolskiej akcji.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszach św. o godz. 17.45.
  7. Zapraszamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego.
  8. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Anny i św. Joachima rodziców N M P, w czwartek św. Marty, w sobotę św. Ignacego Loyoli.
  9. W przyszłą niedzielę przypada 77 rocznica wybuch Powstania Warszawskiego. Modlitwą otoczmy tych, którzy oddali swoje życie w obronie  stolicy.
  10. W niedzielę 01 sierpnia  od godz. 12.00 do poniedziałku godz. 24.00 można uzyskać odpust Porcjunkuli – związany z Matką Bożą Anielską, po spełnieniu zwykłych warunków : odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca św., nawiedzeniu kościoła i przyjęciu Komunii św.
  11. W poniedziałek 26 lipca po Mszy o godz. 6.00 wyruszy z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni XXXVI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o pątnikach.Okazja do spowiedzi w czasie wakacji od poniedziałku do soboty przed Mszami św.
  12. W biurze parafialnym można zapisywać się do końca sierpnia na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Krakowa, Łagiewnik, Torunia. Termin 17 – 18 września. Koszt 250 zł. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  13. Dziękujemy za ofiary na budowę naszej świątyni. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na budowę naszej świątyni. Paniom Pogórza za sprzątnięcie kościoła, ofiarowane kwiaty, a wszystkim za pomoc i ofiary. Bóg zapłać.
  14. Życzymy błogosławionej niedzieli i miłego wypoczynku.
  1.

POŚWIĘCENIE  SAMOCHODÓW

W DNIU WSPOMNIENIA

ŚW.  KRZYSZTOFA

NIEDZIELA  25.07.2021 r.

GODZ. 7.45 , 9.45 , 11.00 , 17.00

Ofiary składane z tej okazji  przeznaczone są na zakup pojazdu dla misjonarzy pracującego na misjach.

Wykonanie: Crenet.pl oraz Nautil.pl log