OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

24.10.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: „ Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy „ . Modlitwą i ofiarami zbieranymi do puszek, pragniemy wesprzeć dzieła misyjne.
  2. W tym tygodniu kończymy wspólne odmawianie w kościele modlitwy różańcowej. Zapraszamy tych, którzy nie byli jeszcze na różańcu.. Dziękujemy wszystkim za udział w tym nabożeństwie.
  3. W poniedziałek 01 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze św. w tym dniu o godz.7.45, 9.45 i 11.00 i 17.00. Msza św.   na cmentarzu o godz. 13.00. Początek procesji  żałobnej na cmentarz godz. 12.30. Różaniec za zmarłych z wypominkami w kościele po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. W poniedziałek 02 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.: zbiorowe za zmarłych 10.00 i 12.00, po południu o godz. 16.00, 17.00 i 18.00 z różańcem za zmarłych.
  5. Od 1 do 08 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami:

– nawiedzenie cmentarza lub kościoła

– odmówienie „ Wierzę w Boga…”, i „ Ojcze nasz….”

– przyjęcie Komunii św.

– modlitwa w int. Ojca św.

1. Zdrowaśki za zmarłych i na Mszę św. zbiorową 2 listopada o godz. 10.00 i 12.00 można ofiarować w skarbonkach kościoła, zakrystii lub w biurze  Wypominki będą czytana po Mszach św. Prosimy o zaznaczenie jeśli zdrowaśki mają być czytane na różańcu lub na Mszy św. zbiorowej. Ofiary ze zdrowasiek, Mszy św. zbiorowych i Mszy św. na cmentarzu  są przeznaczone na tynkowanie wnętrza kościoła i położenie instalacji grzewczej.
  2. Pamiętajmy, że wyrazem pamięci o naszych bliskich zmarłych, nie są tylko uporządkowane groby, kwiaty, zapalone znicze, ale przede wszystkim modlitwa, ofiara Mszy św. i wypominki.
  3. W czwartek przypadają imieniny Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. W modlitwach pamiętajmy o naszym Arcypasterzu.
  4. Pragniemy podziękować ofiarodawcą budowy naszej świątyni.
  5. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego.
  6. W czwartek wspominamy w liturgii Kościoła Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  7. Dziękujemy Paniom z Dębogórza za sprzątnięcie świątyni, a wszystkim za pomoc i ofiary. Bóg zapłać.
  8. Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumi zaprasza na Bal Wszystkich Świętych 30. 10. br. godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
  9. W czwartek 28 października po Mszy św. i różańcu o godz. 18.00. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie grupy duszpasterskiej Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Serdecznie zapraszamy.
  10. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

P R O Ś B A

Zwracamy się z prośbą o udostępnienie starych zdjęć, jeżeli takie mamy z lat przedwojennych i powojennych do 1990 r. przedstawiających obiekty sakralne naszej parafii / kościół i plebanię  /, a także wydarzenia religijne i patriotyczne z tego okresu. Chcemy te zdjęcia za zgodą przekazującego zamieścić na stronie internetowej parafii, jako wspomnienie z historii i ocalić od zapomnienia.

Z podziękowaniem

27.

POMAŁECKI  JAN

LP

GRUPA  III  08.05.2022 r.

BARAN  MARCELINA

SZULC  ADAM

SZULC  HANNA

25.

Aktualna lista dzieci do I Komunii św.  w dniach 07 i 08 maja z Niedzieli              26. września 2021 r. ustalona podczas spotkania z rodzicami po Mszy św. 11.00.

Rodziców, którzy nie złożyli deklaracji „ Dziecka Pierwszokomunijnego „  lub nie byli na spotkaniu w niedzielę 26 września proszę o pilny kontakt ponieważ w celu przypisania dziecka do poszczególnych grup. W grupie nie może być więcej  niż 26 dzieci.

Rodziców dzieci, które nie były ochrzczone w naszej parafii proszę o dostarczenie świadectwa chrztu do końca października, a dla dzieci z poza naszej parafii proszę o pisemną zgodę Ks. proboszcza z parafii miejsca.

Przypominam, że jednym z etapów przygotowania dziecka do I Komunii św. jest uczestnictwo całej rodziny w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

Ks. Proboszcz Jan Grzelak

P R O Ś B A

Zwracamy się z prośbą o udostępnienie starych zdjęć, jeżeli takie mamy z lat przedwojennych i powojennych do 1990 r. przedstawiających obiekty sakralne naszej parafii / kościół i plebanię /, a także wydarzenia religijne i patriotyczne z tego okresu. Chcemy te zdjęcia za zgodą przekazującego zamieścić na stronie internetowej parafii, jako wspomnienie z historii i ocalenie od zapomnienia.

Z podziękowaniem

Ks. Proboszcz