I NIEDZIELA  ADWENTU

29.11.2020 r.

1. Dzisiejsza I Niedziela Adwentu rozpoczyna w Kościele Nowy Rok liturgiczny po hasłem: ” Zgromadzeni na świętej wieczerzy „.  Adwent jest to czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela
    2. Msze św. roratnie będą odprawiane dla dzieci i młodzieży szkolnej we wtorki i czwartki o godz.17.00. Dzieci na Msze św.  przychodzą z lampionami i przynoszą serca dobrych uczynków. Dorosłych zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku na godz. 17.45.
    3. We wtorek Nabożeństwo do św. Antoniego, środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszach św. o godz.17.45.
    4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek  od godz.16.00. Zapraszamy szczególnie kl IV.
    5. W  sobotę od godz.8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św. o godz. 8.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
    6. W liturgii Kościoła wspominamy; w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego.
    7. Poświęcony opłatek i świece na stół wigilijny można nabyć w biurze parafialnym. Z uwagi na pandemię opłatek nie będzie roznoszony po domach. Ofiary z tej okazji są przeznaczone na budowę kościoła.
    8. Zachęcamy do ufundowania świątecznej paczki dla rodzin potrzebujących.
    9. Zapraszamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego.
    10. Trwają prace przy kładzeniu instalacji elektrycznej w kościele, w tym tygodniu spotkam się z fachowcami z Gliwic od nagłośnienia. Dziękujemy za ofiary na budowę naszej świątyni. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budowę naszej świątyni.
    11. Wizyty duszpasterskie zwane kolędą w roku 2020/21 z uwagi na pandemię nie odbędą się , aby nie narażać zdrowia naszych parafian szczególnie osób starszych i chorych. Jest sugestie, aby w miesiącu styczniu zaprosić parafian z poszczególnych ulic na Msze św. sprawowane w ich intencji. , w czasie których, będzie można złożyć w kopercie dobrowolną roczną ofiarę na budowę kościoła i utrzymania parafii.
    12. W II Niedzielę Adwentu za tydzień Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
    13. 8 grudnia przypada 29 rocznica powstania Radia Maryja. W biurze parafialnym można złożyć ofiarę na tę rozgłośnię , której zawsze pomagamy.
    14. Pragniemy podziękować Paniom z Kosakowa za piękny wieniec adwentowym i Paniom z Pogórza za sprzątnięcie kościoła, a wszystkim za ofiary i pomoc. Bóg zapłać.
    15. Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy 12 grudnia / sobota / od 10.00.
    16. Sakrament chrztu św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.30.
    17. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych w związanych z Covid 19.
    18. Zmarł nasz parafianin + Mieczysław Wilczyński z Kosakowa ul. Kaktusowa 9 , l.69. Pogrzeb 9 grudnia o godz. 13.00. zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu.
    19. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

R O R A T Y

DLA  DZIECI I MłODZIEŻY

we wtorki i czwartki

GODZ. 17.00