Ogłoszenia

 

 

 

  

             

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

14.08.2022 r.

 

 1. Wakacje to czas wypoczynku, podziwiania piękna natury, spotkań rodzinnych. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, a szczególnie o niedzielnej Eucharystii.
 2. W poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej.  Panu Bogu dziękujemy za plony  ziemi  i prosimy o dobrą pogodę na czas żniw. Po Mszach św. 7.45, 9.45, 11.00 i 17.00 tradycyjne poświęcenie kłosów zbóż, kwiatów, ziół i owoców.
 3. 15 sierpnia obchodzimy również 102 rocznicę „ Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej, Dzień Wojska Polskiego oraz 23 rocznicę ustanowienia naszej Parafii św. Antoniego Padewskiego w Kosakowie.
 4. W sobotę 20 sierpnia o godz. 10.00 w Archikatedrze Oliwskiej Ks. dr Piotr Przyborek otrzyma święcenia biskupie. Pamiętajmy w modlitwach o nowym pomocniczym biskupie  naszej diecezji.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszach św. o godz. 17. 45.
 6. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda.
 7. Spowiedzi św. słuchamy w czasie wakacji od poniedziałku do soboty przed Mszami św.
 8. Do końca sierpnia można zapisywać się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Krakowa, Łagiewnik, Warszawy w dniach 24 – 25 września.
 9. Jutro Festyn Kaszubski na Rewie. Początek o godz. 13.30. Msza św.  na    „ Szperku „ o godz. 14.00.
 10. W piątek 19 sierpnia o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosakowie.
 11. Zapraszamy do lektury nowych czasopism religijnych.
 12. Biuro parafialne w sobotę 20 sierpnia będzie nieczynne.
 13. Trwają prace przy konserwacji zewnętrznej elewacji małego „ kościółka „
 14. Organizowana jest przy Parafii Pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w   Rumi zabawa dla młodzieży 30 sierpnia. Szczegóły na plakacie.
 15. Pragniemy podziękować Paniom z Dębogórza za sprzątnięcie kościoła, ofiarowane kwiaty, a wszystkim za pomoc i ofiary składane na budowę naszej świątyni. Bóg zapłać.
 16. Życzymy błogosławionej niedzieli, całego tygodnia i miłego wypoczynku.

  P R O Ś B A

        Zwracamy się z prośbą o udostępnienie starych zdjęć, jeżeli takie mamy z lat przedwojennych i powojennych do 1990 r. przedstawiających obiekty sakralne naszej parafii / kościół i plebanię  /, a także wydarzenia religijne i patriotyczne z tego okresu. Chcemy te zdjęcia za zgodą przekazującego zamieścić na stronie internetowej parafii, jako wspomnienie z historii i ocalić od zapomnienia.

Z podziękowaniem

Ks. Proboszcz

 

     

Wykonanie: Crenet.pl oraz Nautil.pl log